• Projekt Ekopracownia

•  REALIZACJA PROJEKTU REFUNDOWANEGO
            PRZEZ WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA

Szkoła Podstawowa nr 116 w Łodzi uzyskała dotację w wysokości 37054,00 zł w ramach konkursu z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. "Moja wymarzona ekopracownia", którego organizatorem jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Projekt "Zielony Promień" zakłada kompleksowe wyposażenie pracowni przyrodniczej w nowoczesny sprzęt multimedialny (wysokiej klasy monitor multimedialny, laptop, lustrzanka cyfrowa, nowoczesna kamera mikroskopowa), meble (duży stół przyrodniczy, krzesła regulowane, szafka na preparaty, biurko i fotel nauczycielski) oraz wszelkie pomoce dydaktyczne (precyzyjne mikroskopy, rozbudowane zestawy do badania gleby, wody i powietrza, wagi elektroniczne i szalkowe, stacja pogody, atlasy multimedialne, zaawansowane modele do prezentacji, teleskop, liczne zestawy preparatów, filmy dvd o tematyce ekologicznej oraz wiele innych). Do pracowni trafi również wiele nowo zakupionych roślin doniczkowych. Istotnym założeniem naszego projektu jest wymiana oświetlenia tradycyjnego na energooszczędne oświetlenie typu LED. W wyniku modernizacji szkoła posiadać będzie jedną z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych pracowni przyrodniczych co znacznie podniesie jakość kształcenia uczniów w dziedzinie przyrody i ekologii.

koordynator projektu: Joanna Bartczak  nauczyciel przyrody
                                              Beata Pietrzak  dyrektor szkoły