• Absolwenci

• Mikołaj Jasiński

• Mikołaj Jasiński – uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 116 im. Aleksego Rżewskiego w Łodzi w latach 2002-2008. Przewodniczący IV kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi (2012-2014) oraz inicjator i pomysłodawca akcji „Free WiFi in Łódź – bezpłatny miejski Internet w Łodzi”. Zajmuje się także sprawami młodzieży na poziomie lokalnym oraz ogólnopolskim. Jest absolwentem Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej, obecnie studiuje w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej (International Faculty of Engineering) w języku angielskim.

Autor projektu uruchomienia bezpłatnej ogólnomiejskiej sieci Internetu WiFi w 23 miejscach Miasta Łodzi – parkach, głównych placach i ulicach - oraz bezpłatnej sieci Internetu WiFi
            w ponad 200 autobusach i tramwajach łódzkiej komunikacji miejskiej. Pomysłodawca akcji Mapa Miejsc Niebezpiecznych na terenie Miasta Łodzi oraz programu promocji łódzkiego budżetu obywatelskiego w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Inicjator projektu rewitalizacji Parku Podolskiego w Łodzi.

W lipcu 2012 roku pełnił funkcję Młodzieżowego Ambasadora Polski przy Unii Europejskiej w Brukseli (projekt YASI). Wcześniej, w roku 2010 otrzymał mandat Posła XVI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Biuletyn Młodzieżowej Rady Miejskiej IV Kadencji