• Ferie 2016r.

• FERIE ZIMOWE W MUZEUM - "PRZYGODA Z HISTORIĄ"

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi serdecznie zaprasza wszystkie dzieci, młodzież szkolną i całe rodziny do spędzenia niezapomnianych ferii w Muzeum.

Wiele atrakcji w ferie czeka na wszystkich w siedzibie głównej Muzeum mieszczącej się w gmachu przy ul. Gdańskiej 13 w wybrane dni NASZE HITY :

19 lutego 2016 r.

„Dzień z Kotylionami”

(warsztaty z robienia kotylionów, preferowany wiek uczestników 8-18 lat)

Czas trwania: 60 - 75 minut

Na warsztaty zapraszamy w następujących godzinach. 9.00, 11.00 i 13.00

22 lutego 2015 r.

„Dzień z Polską Szlachtą”

(prelekcja z elementami warsztatu)

Zajęcia będą oparte o prezentacje multimedialną, a uzupełnią je ciekawe zadania w postaci puzzli historycznych i zadań im towarzyszących. Uczestnicy podczas zabawy będą mogli cofnąć się w czasie poprzez pokaz, który umożliwi im bezpośredni kontakt z oryginalnymi eksponatami. W programie zajęć przewidziane kostiumy z Teatru Wielkiego w Łodzi przedstawiające stroje szlacheckie.

(preferowany wiek uczestników 6-16 lat)

Czas trwania ok. 60 - 75 minut

Na zajęcia zapraszamy w następujących godzinach. 9.30, 11.00, 12.30

25 lutego 2015 r.

„Dzień z rekonstrukcją historyczną. Pokazy Inowłodzkiego Bractwa Rycerskiego"

Celem organizacji wydarzenia jest przybliżenie dzieciom i młodzieży realiów życia polskiego rycerza w okresie średniowiecza. W czasie żywych lekcji historii, uczestnicy będą mogli zapoznać się z kulturą rycerską, dowiedzą się skąd wzięli się rycerze w Polsce i co to jest kodeks rycerski. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane elementy zbroi rycerskiej i odbędzie się pokazowy pojedynek.

(preferowany wiek uczestników 6-16 lat)

Czas trwania: 75 minut

Na pokazy zapraszamy z następujących godzinach : I – 9.30, II – 11.00, III – 12.30

W pozostałe dni ferii do wyboru:

„Odszukaj artefakt”

„Warsztaty historyczno – modelarskie”

„Polskie symbole narodowe”

„Artur Grottger. Malarz w rysunkach”

„Dzień z Janem Matejką”

„Malowanki Historyczne” "

Prosimy o zgłaszanie telefoniczne lub e-mailowe grup dzieci oraz indywidualnych osób minimum dwa dni przed zajęciami.
            Zajęcia odbywają się na ul. Gdańskiej 13 od godz. 9.00

Uwaga! Młodzież szkolna do 18 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłej osoby
            Przez ferie zajęcia są bezpłatne !!!
            e-mail: edukacja@muzeumtradycji.pl
            tel. 42 632 71 12 Dział Edukacyjny
            Kamila Lutek

Dodatkowo przez całe ferie zimowe w oddziale Martyrologii Radogoszcz będą odbywać się następujące zajęcia:

„Litzmannstadt. Łódź w okresie okupacji” (gra historyczna – zajęcia warsztatowe)

„Miasto Szyfrów” (zajęcia warsztatowe)

„Łódź na pocztówkach okupacyjnych. Puzzle Historyczne” (zajęcia warsztatowe)

Te trzy wyżej wymienione zajęcia odbywają się w Oddziale Martyrologii Radogoszcz,
            ul. Zgierska 147 od godz. 9.00
            Prosimy o zgłaszanie telefoniczne lub e-mailowe grup dzieci oraz indywidualnych osób minimum dwa dni przed zajęciami.
            Przez ferie zajęcia są bezpłatne !!!
            e-mail: r.pakula@muzeumtradycji.pl
            tel. 42 655 36 66, Dział historyczny