• Klub Młodego Odkrywcy

p. Surdy-Feliniak Dagmara

Termin:

piątek 6 godz. lekcyjna

Celem ogólnym zajęć jest zbliżenie dziecka do świata przyrody, poznawanie go, dostrzeganie jego piękna, nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, kształtowanie mądrego i umiejętnego współżycia człowieka z przyrodą, rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności o obecną i przyszłość życia na Ziemi. Działania edukacyjne poparte obserwacją i osobistym doświadczeniem dają najlepsze rezultaty, gdyż opierają się na działaniu i przeżyciach emocjonalnych, a przez to zapadają w pamięć na całe życie. Wychodząc poza „Ja” dziecko podąża w kierunku kolejnych drogowskazów: ziemia, ogień, woda i powietrze. Są to żywioły najbardziej uniwersalne, powszechne i niepodważalne elementy rzeczywistości. W okół nich w tym roku będzie koncentrować się nasza aktywność.
             W czasie lekcji będziemy starali się pracować metodą projektu, która w dużej mierze opiera się na współpracy,a także na samodzielnej pracy w domu. Dzieci będą robić plakaty, grać w samodzielnie zrobione gry, oglądać nakręcone filmiki, poprzynoszone zdjęcia i wycinki z gazet, zrobione makiety, lapbooki, książeczki, komiksy inscenizacje ruchowe. Na zajęciach chętnie też będziemy gościć ekspertów. W tej roli mogą występować rodzice lub ich znajomi, którzy przybliżą uczniom jakieś zagadnienie związane z omawianą tematyką.