• Koło teatralne

Termin:

poniedziałek 6 i 7 godz. lekcyjna

Teatr w szkole

W naszej szkole już od czterech lat funkcjonuje wyjątkowy teatrzyk Karuzela. Premiery kolejnych przedstawień przyciągają liczną publiczność. Szkoła zaprasza rodziny uczniów a także wszystkie osoby zainteresowane działalnością szkoły w środowisku lokalnym. Na przedstawienia przychodzą również dzieci z wielu okolicznych przedszkoli.

Pierwszym wystawionym przez nasz teatr przedstawieniem był „Kapciuszek”. Spektakl miał być jednorazową atrakcją podczas dni otwartych szkoły, okazał się jednak ogromnym sukcesem i zapoczątkował nową tradycję. Od tego czasu zawsze w lutym wystawiane są niezwykłe spektakle. Wieczorem szkoła zmienia się w magiczne miejsce, wtedy na korytarzach spotkać można księżniczki, dżiny, dzielnych rycerzy a nawet czarownicę mieszkającą w chatce z piernika.

W tym roku goście mieli okazję poznać osobiście Mistrza Twardowskiego oraz Diabła, z którym ten sprytny szlachcic zawarł pakt (zdjęcia ze spektaklu znajdują się na stronie szkoły http://sp116.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=147).

„Kopciuszek” nie był jedynym sukcesem koła. Warto wspomnieć, że poprzednie przedstawienia „Cudowna lampa Aladyna” oraz „Bajki inne niż wszystkie” przyciągnęły nawet większą publiczność niż pierwsze niezapomniane wystąpienie koła. To właśnie bogactwo poruszanych tematów oraz motywy pochodzące z innych kultur sprawiają, że każdy spektakl jest prawdziwą wyprawą w cudowny świat  teatru. Nie można jednak zapomnieć o ogromnym wsparciu rodziców. Bez ich pracy i ofiarności koło nie osiągałoby tylu sukcesów!

Karuzela aktywna jest przez cały rok, czynnie uczestniczy w życiu szkoły. Młodzi aktorzy z koła biorą udział także w wielu dodatkowych imprezach, takich jak Dni Teatru, Dni Austrii czy Stulcie szkoły. Zajęcia teatralne od samego początku działalności Karuzeli prowadzone są przez Annę Gawlińską. Podczas spotkań uczniowie szkoły mogą poznawać tajniki pracy teatru, fascynujący świat sztuki i kultury a także rozwijać swoją kreatywność i posiadane talenty.

Karuzela wystawiała do tej pory jedno przedstawienie z udziałem dzieci z klas 1-3. w tym roku jednak jest inaczej. Ze względu na ogromne  zainteresowanie sztuką, po raz pierwszy działalność rozpoczęła druga grupa koła teatralnego. Młodsze dzieci przygotowują przedstawienie pt. „Brzydka Kaczuszka” w oparciu o znaną baśń „Brzydkie Kaczątko”. Starsi uczniowie, natomiast są w trakcie prób do musicalu pt. „Mały Książę”. Młodzi artyści serdecznie zapraszają na wieczory teatralne, które odbędą się jak zwykle na przełomie lutego i marca. O dokładnej dacie przedstawień poinformujemy.

Zapraszamy do obejrzenie filmu z przedstawienia "Kopciuszek", którego premiera odbyła się w naszej szkole 21 lutego 2012 roku.