• 2016/2017

Zdjęcia z podsumowania Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego oraz z przedstawienia szkolnego teatru "Karuzela"  znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Łodzi.
            Na uroczystości w tym roku gościliśmy m.in.  panią wicekurator oświaty Elżbietę Ratyńską, dyrektora Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi Jarosława Jędrycha, jego zastępcę Marcina Paszkowskiego oraz panią prezes Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole Iwonę Bartosik.

Link do strony Kuratorium Oświaty:

Link do galerii:

Link do filmu z przedstawienia:

Tomik poezji:

Pomagam__bo_lubie

27.05.2017 r. (sobota) odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka organizowany przez Radę Osiedla Łódź-Bałuty Zachodnie oraz Szkołę Podstawową Nr 116 w Łodzi.

W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji, min.: pokazy Straży Pożarnej, konkursy sportowe, kiermasz, miniplayback show, występy taneczne, warsztaty plastyczne, grillowane kiełbaski oraz lody.

Link do galerii: https://sp116.edupage.org/album/?#gallery/358

7 lutego 2017 roku obchodziliśmy Dzień Bezpoecznego Internetu!!!

Dnia 17 XII 16r., odbyła się ,,Gwiazdka"- uroczystość środowiskowa w SP Nr 116 im. Aleksego Rżewskiego w Łodzi organizowana wspólnie z Radą Osiedla Łódź Bałuty-Zachodnie.

Zaszczyciła nas swoją obecnością Pani Iwona Bartosik,  fundatorka sztandaru szkoły oraz obrazu olejnego naszego patrona,  były Kurator Oświaty, również Radna Rady Miejskiej i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Łodzi,  a  obecnie  Przewodnicząca Łódzkiego Stowarzyszenia  Pomocy Szkole  wspierającego placówki oświatowe.

Pani Dyrektor Beata Pietrzak serdecznie powitała również  Pana Jerzego Sosińskiego -Przewodniczącego Rady Osiedla, Radnych, przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej, pracowników Domu Dziecka Nr 1  oraz emerytowanych pracowników  szkoły,  rodziców, uczniów oraz mieszkańców pobliskiego osiedla Łódź -Bałuty,  Zielonego Romanowa i Teofilowa.

W pierwszej części uroczystości odbył a się prezentacja programu artystycznego uczniów przygotowanych przez nauczycielkę p. Justynę Kasztelan,  później dzieci brały udział  w konkursach i zabawach, otrzymały nagrody i upominki. Można było też zakupić dekoracje świąteczne wykonane przez rodziców i uczniów na kiermaszu szkolnym.

Goście mogli wspólnie usiąść przy stole, na  którym znalazły się  potrawy  świąteczne między innymi zupa grzybowa, pierogi z kapustą  oraz  makowce i serniki.

W miłej atmosferze, przy blasku świec wszyscy razem spędzili sobotnie przedpołudnie.

Szkoła Podstawowa Nr 116 w dniach od 5 do 11 grudnia brała udział w międzynarodowej inicjatywie Godzina Kodowania  organizowaną w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej.

Jest to największa inicjatywa edukacyjna w historii, adresowana do uczniów z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce.

Celem tej inicjatywy jest przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków.

Oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom wielu partnerów, takich jak Microsoft, czy Disney.

Dnia 10 X 2016r., nasza szkoła rozpoczęła obchody "Dni Austrii" w Łodzi.   Zaproszeni byli goście honorowi, między innymi: Konsul honorowy Austrii w Łodzi,   p. Szczepan Miłosz. Na uroczystość przybyły także poczty sztandarowe z innych szkół.

Tematem przewodnim uroczystości był: " Burgenland dolna Austria - Romskie historie w Łodzi - Litzmanstadt Getto - obóz w Kulmhof".

Program artystyczny z uczniami oraz dekoracje, oprawę muzyczną, prezentację multimedialną  przygotowała p. Justyna Kasztelan we współpracy z p. Iloną Oleszczak - Pietrzak.

Po programie artystycznym i przemówieniach zaproszonych gości oraz p. Dyrektor  Beaty Pietrzak, odbył się poczęstunek nawiązujący do przysmaków Austrii.