• 2019/2020

• Osiągnięcia 2019 - 2020

Mamy Rekord w Pierwszej Pomocy!!!

W tym roku w październiku, w całej Polsce jednocześnie prowadziło resuscytacje
            aż 150 560 osób w 1 380 instytucjach!!!

To niesamowity wynik, który mogliśmy osiągnąć dzięki Waszemu zaangażowaniu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom wspólnego bicia rekordu oraz każdemu uczestnikowi.

Wspólnie zwróciliśmy uwagę na to, jak ważna jest umiejętność udzielania pomocy, że zasady powinien znać każdy i że każdy może uratować czyjeś zdrowie i życie.

Brawo dla nas wszystkich i do zobaczenia za rok!

Koordynator: Ewa Adamska

Z wielką przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 116 w Łodzi w drodze konkursu organizowanego  przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi uzyskała dotację w kwocie 49 996,00 zł na utworzenie punktu dydaktycznego pn. „Studio botanika”.

Łączne koszty zadania to 56 394,00 zł z czego 6 398,00 zł stanowi wkład własny szkoły.

W centrum ogródka dydaktycznego znajdzie się duża wiata edukacyjna

ze stołami i siedziskami dla uczniów. Wokół forum, na którym stanie zegar słoneczny, rozmieszczone zostaną rabaty z pogrupowanymi tematycznie ponad stu gatunkami roślin.

Na wyposażeniu „ekopracowni pod chmurką” znajdą się m.in.:

domek wiedzy, stacja meteorologiczna, tablice edukacyjne, hotel dla owadów, budki lęgowe oraz karmniki, pergole, kompostownik, a także kaskada wodna.

„Studio botanika” umożliwi uczniom kształtowanie postawy szacunku

do przyrody, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, szerzenie wiedzy

o wybranych roślinach i ekosystemach, doskonalenie umiejętności rozpoznawania gatunków drzew, krzewów, bylin, doskonalenie umiejętności przeprowadzania obserwacji, doświadczeń, analizowania danych, konstruowania wniosków oraz badania pogody i wykorzystanie w ogrodzie ekologicznych metod pielęgnacji roślin.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie

i realizację projektu.

koordynator projektu:

mgr Joanna Bartczak

Serdeczne podziękowania dla Rodziców uczniów klasy IVb za wyremontowanie sali nr 205

26 marca 2019 r. odbył się uroczysty apel z okazji rozstrzygnięcia konkursu szkolnego o patronie naszej szkoły Aleksym Rżewskim. Zwyciężczyniami konkursu zostały : Hanna i Antonina z IVB oraz Agnieszka z VIII.

Serdecznie gratulujemy!

Dnia 2 września 2019 roku odbyło się Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019\20.

Po części oficjalnej : wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu Hymnu Państwowego przez chór szkolny, uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny, przygotowany przez nauczycielkę p. Justynę Kasztelan.

Program artystyczny  nawiązywał do minionych wakacji oraz do powrotu do szkoły.

Wszyscy zebrani, opuścili salę gimnastyczną pełni optymizmu na Rozpoczynający się Rok  Szkolny 2019/20.

Życzymy chłonności umysłów, łatwości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności oraz nauki
            w atmosferze przyjaźni i wzajemnego szacunku.

Sukces naszego ucznia!

Piątek, 08 listopada 2019r., okazał się bardzo szczęśliwym dniem dla ucznia klasy 2B, Oskara Ogrzyńskiego. Chłopiec zdobył srebrny medal na Zimowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w pływaniu. Z czasem 24,08s zajął drugie miejsce na dystansie 25m stylem grzbietowym w swojej grupie wiekowej. W zawodach wzięło udział 66 chłopców z roczników 2009, 2010, 2011. Cieszymy się bardzo i GRATULUJEMY!!