• Projekt ,,MARIONETKA"

• PROJEKT EDUKACYJNY ,,MARIONETKA"

•  PROJEKT EDUKACYJNY ,,MARIONETKA" realizowany w SP Nr 116 w Łodzi

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas V będą realizować  na zajęciach technicznych projekt edukacyjny "Marionetka".

Projekt umożliwia praktyczną realizację treści związanych z podstawą nauczania zajęć technicznych na poziomie  szkoły podstawowej. Efektem końcowym projektu jest marionetka - lalka poruszana od góry za pomocą sznurków przymocowanych do tzw. krzyżaka. Każdy sznurek jest przymocowany do innej, oddzielnej części ciała marionetki, które przy ruchu krzyżaka są poruszane. Konstrukcja marionetki składa się z nóżek, rączek, głowy, ubranka, krzyżaka oraz wieszaka.

Projekt "Marionetka" posiada nośnik wiedzy i umiejętności z zakresu realizacji treści obowiązujących w podstawie programowej oraz  ma również właściwości terapeutyczne.  Charakterystyczną cechą tego projektu jest możliwość demontażu wszystkich jego elementów.

Każdy uczeń otrzymuje wszystkie materiały na cały rok do realizacji projektu oraz karty pracy.

Szkoła otrzymuje wszystkie narzędzia i urządzenia do realizacji projektu. Na każdej ławce jest skrzynka z potrzebnymi narzędziami przeznaczona dla dwóch uczniów-uczniowie nie muszą nic przynosić na lekcje, ponieważ wszystko będzie na miejscu.

link do strony: http://jawi.edu.pl/projekt,16

Realizator projektu: Beata Zawlik-Piasny- nauczyciel zajęć technicznych w SP  Nr 116