• „Ja też potrafię poprawnie

poniedziałek 6 godz. lekcyjna

piątek 5 godz. lekcyjna

Na zajęciach będziemy

1. Doskonalić umiejętności czytania ze zrozumieniem i uważnego słuchania czytanego tekstu.

2. Utrwalać reguły ortograficzne i doskonalić umiejętność stosowania ich w praktyce.

3. Rozwijać umiejętności koncentracji uwagi, sporządzania krótkich notatek i łączenia wydarzeń w logiczną całość.

Prowadzenie dodatkowych zajęć  ma na celu uatrakcyjnienie nauki na I etapie kształcenia. Stosowanie różnorodnych gier i zabaw dydaktycznych w nauczaniu pisowni  spowoduje, że uczniowie wielokrotnie będą obcować z danym wyrazem, ale zawsze w inny sposób. Atrakcyjne środki dydaktyczne tj. wierszyki, zagadki, rebusy, pomysłowo zilustrowane ortogramy będą sprzyjały wyrabianiu nawyku bezbłędnego pisania. Uczniowie będą powtarzać materiał wykorzystując jak najwięcej zmysłów. Będą angażować się ruchowo, wokalnie i  plastycznie.