• Aktualności i dokumenty

• Procedura przypadku, gdy rodzic spóźnia się lub dziecko nie zostanie odebrane ze świetlicy

• PROCEDURA SP 116 W ŁODZI  DOTYCZĄCA PRZYPADKU, GDY

RODZIC SPÓŹNIA SIĘ LUB DZIECKO NIE ZOSTANIE ODEBRANE ZE

ŚWIETLICY SZKOLNEJ

1. W przypadku braku możliwości odbioru dziecka ze świetlicy w godzinach pracy do 17:00 (sytuacje losowe) rodzice/opiekunowie zobowiązani są do telefonicznego poinformowania                   nauczyciela o zaistniałej sytuacji.
            2. Jeżeli rodzice/opiekunowie nie przekazali takiej informacji, nauczyciel
              o  godzinie 17.00 kontaktuje się z rodzicami/opiekunami  w celu wyjaśnienia  i ustalenia godziny odbioru ucznia.
            3. W przypadku, gdy ani rodzice/opiekunowie ani osoby upoważnione przez nich do odbioru dziecka nie odbierają telefonów, nauczyciel powiadamia dyrektora  szkoły .
            4. Jeśli próba kontaktu z  rodzicami/opiekunami się nie powiedzie
              w  przeciągu  ok. 1 godzin, dyrektor zwraca się o pomoc do policji w celu ustalenia miejsca pobytu rodziców/opiekunów.
            5. Po zawiadomieniu policji dyrektor zwraca się z prośbą o podjęcie dalszych
              działań przewidzianych prawem.
            6. Nauczyciel sporządza ze zdarzenia notatkę służbową, którą przekazuje dyrektorowi. Po zdarzeniu dyrektor przeprowadza rozmowę
              z rodzicami/opiekunami dziecka w celu wyjaśnienia sytuacji oraz zobowiązuje ich do przestrzegania procedur obowiązujących
              w szkole.
            7. W przypadku notorycznego spóźniania się lub nieodbierania dziecka
              ze świetlicy, dyrektor powiadamia Ośrodek Pomocy Społecznej. Jeśli sytuacja się nadal powtarza, powiadamia Sąd Rodzinny.
            8. Wszystkie spóźnienia odnotowywane są w dzienniku pracy świetlicy.