• Ramówka świetlicy

• Zajęcia

Zobacz co robimy na zajęciach w świetlicy

Rok szkolny 2019/2020

Kot w butach, Smerfy, Krecik, Batman, Minionki, Kubuś Puchatek czy Flesz? Która postać z bajki jest najsympatyczniejsza? Każdy ze świetliczaków z klasy II B miał okazję do pokazania swoich ulubieńców.

Najpierw był konkurs na najpiękniejszy rysunek, późnej dzieci prezentowały własne przedstawienia.

Wszystko to odbywało sie w ramach obchodów "Dnia Postaci z Bajek", które dostarczyły wszystkim wielu emocji i niezapomnianych wrażeń.

Na miejsca... gotowi... start! Wyścig ruszył! Która rybka zwycięży i pierwsza dotrze do celu?

Najpierw było składanie rybek z origami, później ich ozdabianie. Aż wreszcie w wyścigu zorganizowanym przez uczniów kl. III C wzięli udział niezwykli zawodnicy w postaci kolorowych rybek. Zawody sie odbyły, lecz nie wyłoniono zwycięzcy. Dziś najważniejsza była dobra zabawa!

Żaden z uczniów klasy II B i III C nie będzie miał już problemów z odnalezieniem właściwej strony w książce, którą czyta. Wszystko za sprawą oryginalnych, kolorowych zakładek, które zostały wykonane podczas dzisiejszych zajęć świetlicowych.

Uczniowie kl. II B w ramach zajęć świetlicowych mieli dziś zajęcia z origami. Mimo, że wykonanie żabek nie należało do najłatwiejszych, dzieci poradziły sobie z nim bez problemu.

Urocze, uśmiechnięte żabki dostarczyły świetliczakom dużo radości i były pretekstem do wspólnej zabawy.

Dzieci uczęszczające do naszej świetlicy szkolnej mają okazję poznać technikę pracy jaką jest origami. Jest to sztuka składania papieru pochodząca z Japonii, w której nie używa się nożyczek . Zaginając papier w odpowiedni sposób, można stworzyć ciekawe figurki. Przy składaniu należy zachować spokój , dokładność i cierpliwość. Orgiami cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, ponieważ sprawia im radość i daje satysfakcję z wykonanej pracy. Do tej pory wykonaliśmy już liski, motylki, rybki, kotki czy​​ zakładki do książek.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W naszej świetlicy zagościła Jesień. Dla dzieci jest ona inspiracją do wykonywania przeróżnych prac plastycznych. Wykorzystując piękne dary jesieni za pomocą różnorodnych technik, uczniowie wykonali, m.in. jeżyki, grzyby, parasolki, drzewa i jesienne kompozycje.

Na naszej świetlicy nie można się nudzić :)

Galeria prac ze świetlicy