• więcej na temat programu:

informacje o programie

,,Drogi Czytelniku Czy wiesz dzięki czemu otwierają się przed Tobą Wrota Wyobraźni?To nie tylko książka, która stoi na półce, czy słowa w niej zapisane. To Twoje pragnienie przeżycia przygody. Czasami jest tak silne, że potrafi Cię przenieść do innego świata, do Świata Wyobraźni. Wystarczy tylko chcieć.”-napisała na swoim blogu Pani Dorota Mularczyk, autorka książek fantastyczno-przygodowych między innymi cyklu powieści ,,Magiczny świat tuż za płotem”. W spotkaniu, które odbyło się 23 XI 17r., brali udział uczniowie naszej szkoły. Byli zaproszeni również rodzice. Mieli możliwość wysłuchania  niezwykle ciekawej opowieści  o pszczołach  oraz obejrzenia  unikalnych  zdjęć   tych owadów jak również szerszeni, bąków, trzmieli w ich naturalnym środowisku.

Pani Mularczyk opowiedziała o początkach swojej twórczości. Otóż pewnej nocy jej małe dziecko nie pozwalało Jej zasnąć. W nocy więc sięgnęła po pióro i zaczęła pisać. Okazało się, że pierwsze opowiadanie ,,Przejście 1” zaczęło być chętnie czytane przez znajomych i ich dzieci. Krąg czytelników powiększał się. Wówczas postanowiła napisać następne opowiadania i postarała się o ich wydanie. Teraz może  poszczycić się kilkunastoma wydanymi książkami.

Następnie  uczestnicy spotkania  mogli również dopytać jak powstaje powieść, skąd autorka czerpie inspiracje. Poznali tajniki pracy pisarza oraz proces powstania książki od złożenia rękopisu  w wydawnictwie aż do wydruku. Pisarka również poruszyła ważny temat nadmiernego niekontrolowanego korzystania przez dzieci z komputera Uczestnicy mieli możliwość zakupienia książek i poproszenia o dedykację.  Biblioteka szkolna również wzbogaciła się o książki p.D.Mularczyk z osobistą dedykacją dla szkoły i uczniów.