• Poetycki Ogólnołódzki

• Konkurs poetycki

•  Ogólnołódzki Konkurs Poetycki dla dzieci ze szkół podstawowych województwa łódzkiego wpisał się w naszą szkolną tradycję. Jest rozgrywany od 2002 roku. Liczenie nadesłanych do tej pory prac poetyckich na konkurs daje imponującą liczbę ponad 1400 utworów młodych poetów. Corocznie laureaci i wyróżnieni przez jury uczestnicy, a także ich nauczyciele, otrzymują do ręki tomik z własną poezją.

A jurorami na przestrzeni lat byli/są m.in.:

1. Bogumiła Książczyk, Jadwiga Małkowska, Barbara Ciumaszko - polonistki z naszej szkoły,

2. Joanna Sikorzanka – dziennikarka Polskiego Radia Łódź,

3. Jan Poradowski – aktor Scen Łódzkich,

4. Zofia Pawłowska – poetka.

Sprzymierzeńcami konkursu i jego mecenasami są: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi, FAGUM STOMIL, Polskie Radio Łódź, Proboszcz Parafii MBNP w Łodzi, Drukarnia WIST w Zgierzu.

W dotychczas odbytych edycjach konkursu uczestnicy napisali wiersze na temat: Moja Łódź, Mój przyjaciel, Marzenia, Moja szkoła, Moja rodzina, Mój nauczyciel, Moje wakacje, Nasza klasa, Mój pamiętnik, Moje magiczne miejsce, W zdrowym ciele zdrowy duch. Do zapoznania się z niektórymi wierszami biorącymi udział w konkursie zapraszamy na stronę Poezja dziecięca

Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy „połamania piór” :)