• Gazetka szkolna

• 2013/2014 6-cio latki

6-cio latki

08.X.2013r odbyły się w naszej grupie warsztaty pt. „Zatańczmy walca wiedeńskiego” w ramach obchodów Dni Austrii, które miały na celu zapoznać dzieci z barwami narodowymi, zabytkami Austrii oraz walcem wiedeńskim i muzyką klasyczną. Starszaki podczas zabaw uczyły się podstawowego kroku walca wiedeńskiego, oglądały prezentację multimedialną nt. poznawanego państwa, a  na zakończenie dzięki pomocy jednej z mam – próbowały jak smakuje sernik wiedeński.

Świętujemy "Dzień chłopaka"

Działamy, współpracujemy, bawimy się...

19.XII.2013r. odbyła się w naszej grupie Uroczystość choinkowa z rodzicami

Przedszkolaki sadzą swoje drzewka na 100 - lecie 116-stki

WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ

09 czerwca br. w piękny, słoneczny poranek dzieci z kl. 0a i 0b wybrały się na wycieczkę autokarową do Wioski indiańskiej TATANKA w Solcy Małej. Wspólną przygodę indiańską dzieci wraz z przewodnikiem należącym do Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian rozpoczęły od zwiedzania jedynej w Polsce ziemianki wzorowanej na domostwach Indian Hidatsa, Mandam i Pawnee. Znajduje się w niej muzeum, w którym dzieci mogły zobaczyć kolekcję replik indiańskiego rękodzieła, wykonanych z naturalnych materiałów takich jak: skóry, pióra, kolce igłozwierza, kości. W ziemiance starszaki zobaczyły również bogato zdobione szklanymi koralikami stroje, przedmioty codziennego użytku, broń, instrumenty muzyczne oraz zabawki, którymi bawią się ich indiańscy rówieśnicy. Po zapoznaniu się z życiem
            i zwyczajami Indian przyszedł czas, aby przedszkolaki wzięły udział w różnorodnych indiańskich konkurencjach sportowych, m.in.: strzelanie z łuku, rzut włócznią i rzutkami do celu, wyścig żółwi, tor przeszkód. Następnie po wspólnym odtańczeniu dwóch indiańskich tańców przedszkolaki słuchając legendy opowiadanej przez przewodnika odpoczywały w Tipi zajadając małe, co nieco. Dzieci po powrocie do przedszkola chętnie mówiły o swoich wrażeniach z odwiedzin Wioski, wspólnie z nauczycielkami stwierdziły, że wyprawę można uznać za bardzo udaną!