• 2020/2021

• Osiągnięcia 2020 - 2021

Uczniowie klasy 7a: Nikola Witkowska, Witold Świderek, Krzysztof Stasiak oraz Adam Durlik zajęli I miejsce w radiowym konkursie CzytoSłuchanie zorganizowanym przez sp170 w Łodzi.

Uczniowie przygotowali i nagrali słuchowisko radiowe na podstawie opowiadania "Teatr" z "Nieznane przygody Mikołajka".

Serdecznie gratulujemy!

nauczyciel Izabela Woźniak

Z radością informujemy, że uczeń klasy 3B, Oskar Ogrzyński, w czwartek 27 maja 2021r., reprezentując Towarzystwo Pływackie Olimpijczyk z Aleksandrowa Łódzkiego, brał udział w zawodach o Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Roberta Jakubowskiego.

Pływał w dwóch konkurencjach: 50m stylem klasycznym i 50m stylem grzbietowym.

Uzyskał 1.miejsce i złoty medal na 50m stylem klasycznym oraz 6. miejsce na 50m stylem grzbietowym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

nauczyciel Barbara Chmielewska

W sobotę 10 kwietnia 2021 r. Oskar Ogrzyński, uczeń klasy 3B, reprezentując Towarzystwo Pływackie Olimpijczyk z Aleksandrowa Łódzkiego brał udział w mistrzostwach województwa łódzkiego w pływaniu odbywających się w łódzkiej Zatoce Sportu przy Al. Politechniki.

Pływał w dwóch konkurencjach: 50m stylem klasycznym
            i 50m stylem grzbietowym.

Uzyskał 2 miejsce i tytuł wicemistrza województwa łódzkiego na 50m stylem klasycznym oraz 8 miejsce na 50m stylem grzbietowym (tu była bardzo duża reprezentacja zawodników, bo aż 75 chłopców).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

nauczyciel Barbara Chmielewska

Dziękujemy wszystkim uczniom świetlicy szkolnej za udział w X edycji międzyszkolnego konkursu plastyczno-literackiego pt „Miś Uszatek zaprasza... “, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 172 im. prof. Stefana Banacha w Łodzi i raz jeszcze gratulujemy osobom wyróżnionym oraz Alicji Zjawionej z klasy 2c za zajęcie II miejsca.

Karolina Ramus wraz z Karoliną Piątek

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/2021 grupa uczniów klasy 8a wraz z nauczycielem informatyki zgłosiła się do konkursu „Asy Internetu”.

Organizatorem była Fundacja Szkoła z Klasą przy wsparciu polskiego oddziału firmy Google.

Nasz zespół w wyniku zapalczywej dyskusji opracował koncepcję akcji społecznej. Postanowiliśmy skupić się na temacie gier komputerowych i ich wpływie na nasze zdrowie.

Nasz pomysł zyskał uznanie Komisji Ekspertów i jako jeden z 23 projektów został wybrany do realizacji!

Naszym celem było przekazanie idei, że gry komputerowe potrafią być dobre, wartościowe, że mają wiele walorów edukacyjnych. Równocześnie chcemy pokazać, kiedy i w jakich sytuacjach granie może okazać się szkodliwe. Chcemy wskazać na sygnały ostrzegawcze mogące sygnalizować pojawiający się problem (np. uzależnienie od gier).

W realizacji projektu nie przeszkodziła nam nawet pandemia! Jednym z efektów naszej pracy są krótkie filmy, które uczniowie opracowali, nagrali i zmontowali samodzielnie. Każdy z nich zaadresowaliśmy do osobnej grupy odbiorców, ale zachęcamy do obejrzenia wszystkich!

Film dla uczniów klas 1-3: https://youtu.be/0uwnLkIRPW8

Film dla uczniów klas 4-8: https://youtu.be/L6dPVb8jihs