• Zaprogramuj przyszłość

• Prawdziwe czary w I C

Pani rozdała nam kolorowanki, takie zwyczajne czarno – białe. Powiedziała, żebyśmy pokolorowali je najpiękniej jak potrafimy,
            a pokaże nam czary.

Każdy się postarał, nawet Kuba, choć jemu nie po drodze
            z kolorowaniem, jak mówi Pani.

A potem Pani powiedziała:

- A teraz będziecie czarować.

- Ale my nie umiemy.

- Umiecie, umiecie tylko jeszcze o tym nie wiecie – tak się jakoś Pani zrymowało.

I Pani dała nam tablet, taki zwyczajny prostokątny i czarny. Pokazała, którą ikonkę dotknąć i…. to były prawdziwe czary! Nasze kolorowanki ożyły! Zielony dinozaur Laury strzelał gole i tańczył, samochód Piotrusia jechał, migał światłami i trąbił, a Natasha zobaczyła prawdziwą choinkę i Mikołaja!

Naprawdę umiemy czarować!

P.S. Zobaczyć zachwycone buźki moich pierwszaków – BEZCENNE!

Pierwsze zajęcia w I C

Pierwsze zajęcia za nami. Dzieci rozkodowywały rysunek nowym szyfrem – strzałkowym – jak go nazwały. Dobrze im szło, choć nie obyło się bez pomyłek i nie każda czapka Mikołaja miała równy otok.

Hitem lekcji okazały się robociki DOC. Dzieci uczyły się jak je programować. Zabawy było co niemiara.

Drugie spotkanie z naszym guru programowania, Wiolą Szwebs, było bardzo owocne. Poznałyśmy: aplikacje, które pozwolą naszym uczniom programować roboty Dash i Dot, program Makemake oraz dużo aplikacji i stron pomocnych w programowaniu.

Za pomocą strzałek wyciętych z folii aluminiowej, kilku przewodów
            i sześciu krokodylków zbudowałyśmy urządzenie, które pozwoliło zagrać na pianinie oraz uratować księżniczkę Super Mario Bros.
            W tym ostatnim zadaniu dzielnie pomagała nam koleżanka z SP 182
            Pani Ola Zjawiona.

A na koniec -  wisienka na torcie -   kolorowanki 3D!

Bardzo szybko minął nam czas szkoleń. Teraz zabieramy się do pracy
            z naszymi dzieciakami.

Nasza szkoła przystąpiła do drugiej edycji programu „Zaprogramuj przyszłość” organizowanego przez Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog oraz Politechnikę Łódzką.

Celem projektu jest podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów klas I – III oraz zapoznanie z podstawami programowania.

Trzy nauczycielki naszej szkoły: Dagmara Surdy – Feliniak, Anna Gosławska i Dorota Pakuła – Goś wzięły udział w pierwszym szkoleniu, podczas którego poznały podstawy kodowania i dekodowania. Drugie zajęcia to zapoznanie ze sprzętem do nauki programowania oraz nauka programowania.

Każda szkoła biorąca udział w projekcie zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt do nauki kodowania: matę z akcesoriami do kodowania i robota.