Zaprogramuj przyszłość
Prawdziwe czary w I C
Pani rozdała nam kolorowanki, takie zwyczajne czarno – białe. Powiedziała, żebyśmy pokolorowali je najpiękniej jak potrafimy,
a pokaże nam czary.Każdy się postarał, nawet Kuba, choć jemu nie po drodze
z kolorowaniem, jak mówi Pani.A potem Pani powiedziała:
- A teraz będziecie czarować.
- Ale my nie umiemy.
- Umiecie, umiecie tylko jeszcze o tym nie wiecie – tak się jakoś Pani zrymowało.
I Pani dała nam tablet, taki zwyczajny prostokątny i czarny. Pokazała, którą ikonkę dotknąć i…. to były prawdziwe czary! Nasze kolorowanki ożyły! Zielony dinozaur Laury strzelał gole i tańczył, samochód Piotrusia jechał, migał światłami i trąbił, a Natasha zobaczyła prawdziwą choinkę i Mikołaja!
Naprawdę umiemy czarować!
P.S. Zobaczyć zachwycone buźki moich pierwszaków – BEZCENNE!
Pierwsze zajęcia w I C
Pierwsze zajęcia za nami. Dzieci rozkodowywały rysunek nowym szyfrem – strzałkowym – jak go nazwały. Dobrze im szło, choć nie obyło się bez pomyłek i nie każda czapka Mikołaja miała równy otok.
Hitem lekcji okazały się robociki DOC. Dzieci uczyły się jak je programować. Zabawy było co niemiara.
Drugie spotkanie z naszym guru programowania, Wiolą Szwebs, było bardzo owocne. Poznałyśmy: aplikacje, które pozwolą naszym uczniom programować roboty Dash i Dot, program Makemake oraz dużo aplikacji i stron pomocnych w programowaniu.
Za pomocą strzałek wyciętych z folii aluminiowej, kilku przewodów
i sześciu krokodylków zbudowałyśmy urządzenie, które pozwoliło zagrać na pianinie oraz uratować księżniczkę Super Mario Bros.
W tym ostatnim zadaniu dzielnie pomagała nam koleżanka z SP 182
Pani Ola Zjawiona.A na koniec - wisienka na torcie - kolorowanki 3D!
Bardzo szybko minął nam czas szkoleń. Teraz zabieramy się do pracy
z naszymi dzieciakami.
Nasza szkoła przystąpiła do drugiej edycji programu „Zaprogramuj przyszłość” organizowanego przez Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog oraz Politechnikę Łódzką.
Celem projektu jest podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów klas I – III oraz zapoznanie z podstawami programowania.
Trzy nauczycielki naszej szkoły: Dagmara Surdy – Feliniak, Anna Gosławska i Dorota Pakuła – Goś wzięły udział w pierwszym szkoleniu, podczas którego poznały podstawy kodowania i dekodowania. Drugie zajęcia to zapoznanie ze sprzętem do nauki programowania oraz nauka programowania.
Każda szkoła biorąca udział w projekcie zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt do nauki kodowania: matę z akcesoriami do kodowania i robota.