• Stołówka szkolna

• REGULAMIN WEWNĘTRZNY   WYDAWANIA OBIADÓW

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 116

1.Stołówka jest miejscem spożywania posiłków przygotowanych przez pracowników kuchni szkolnej dla uczniów oraz pracowników szkoły.

2.Do korzystania z posiłków w stołówce szkolnej uprawnieni są:

-uczniowie, wnoszący opłaty indywidualnie

-uczniowie, których dożywianie dofinansowuje MOPS oraz inni sponsorzy

-pracownicy zatrudnieni w szkole

3.Podczas wydawania obiadów zabrania się pobytu w pomieszczeniu stołówki osobom niespożywających posiłków, w tym również rodzicom uczniów.

4.Opłatę za posiłki w stołówce szkolnej wnosi się w okresach miesięcznych, z góry na miesiąc następny w terminie do 25 każdego poprzedniego miesiąca (wyjątek stanowi m-c   wrzesień i styczeń – terminy ustalane oddzielnie) wpłaty dokonuje się tylko na konto szkoły

68 1240 1037 1111 0011 0912 6365

5.W przypadku niedokonania wpłaty zgodnie z pkt.4, od 1-go dnia danego miesiąca szkoła nie będzie wydawała dziecku obiadu.

6. W przypadku nieobecności w szkole albo rezygnacji z posiłku w danym dniu zwrotowi podlega dzienna opłata wniesiona za posiłek, z wyłączeniem pierwszego dnia nieobecności lub dnia, w którym nastąpiło zgłoszenie rezygnacji z posiłku do godz. 9.00.

7. Obiady nieodwołane traktowane są jako spożyte, natomiast odwołane są rozliczane w następnym miesiącu.

8.Odwołanie obiadu na dzień następny należy zgłosić SMSem na   nr tel.508 275 731 do godz. 900 lub na adres mailowy: obiady@sp116.elodz.edu.pl

9.W przypadku nieobecności klasy w szkole/wycieczki, zielone szkoły, zawody/, obiady odwołuje organizator, opiekun grupy z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym (minimum 3 dni).

10. Z posiłków można korzystać wyłącznie w stołówce /nie ma możliwości zakupu obiadów jednodaniowych/.

11. Obowiązują 3 przerwy obiadowe dla poszczególnych klas:

1130 - 1150   I - II

1235 - 1250   III-IV

1335- 1350      V-VIII

12. W przypadku korzystania przez ucznia z pomocy w formie posiłku, udzielanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi w ramach wieloletniego programu „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”, rozliczania i zwrotu opłat za posiłki stosuje się uregulowania dotyczące przyznawania

i rozliczania pomocy w formie posiłku udzielanej przez M O P S.

13. W przypadku przyznania uczniowi posiłków przez MOPS należy dostarczyć szkole decyzję.

14.Uczniowie korzystający ze stołówki zobowiązani są do pozostawienia tornistrów, kurtek w szatni.

15.Podczas pobytu w stołówce uczniowie zachowują się kulturalnie.

16.Nadzór nad uczniami sprawuje nauczyciel dyżurny zgodnie z grafikiem dyżurów.

17. Regulamin obowiązuje od dnia 01 września 2022 r.

Zatwierdził: Dyrektor SP 116

mgr Beata Pietrzak