• Bezpieczeństwo

• Dzień Bez Przemocy

• Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

W dniu 4 października 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy.  Został on ustanowiony   przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w dniu 15 czerwca 2016r, a obchodzony jest corocznie 2 października. To także rocznica urodzin Mahatmy Gandhiego- propagatora pacyfizmu.

W tym dniu uczniowie i nauczyciele na godzinach wychowawczych przeprowadzili zajęcia uświadamiające uczniów jakie traumatyczne skutki niesie ze sobą stosowanie przemocy. Młodzież wymyśliła hasła i przygotowała plakaty dotyczące przeciwdziałania przemocy
            i budowania relacji pokojowych. Wykonane prace zostały zaprezentowane na terenie szkoły.

Trudno uciec od przemocy, jest ona bowiem wszędzie - na ulicy, w telewizji,
            w szkole i w domach.  Warto więc stawiać jej czoła i reagować, kiedy komuś dzieje się krzywda.

Zawsze powinna przyświecać nam jedna zasada- unikamy przemocy!

pedagog: Anetta Sibińska