• Dzień Postaci z bajek

• 5 listopada był Dniem Postaci z bajek. Klasy 4a, 5a, 6a i 6b uczciły go przebierając się za postacie z bajek lub przynosząc gadżety związane z ulubioną, bajkową postacią.

Jak widać na zdjęciach wszyscy dobrze się bawili😊

• Dzień origami

• 25 października klasa 4a zorganizowała dzień orgiami. Uczniowie przygotowali się do zajęć przynosząc niezbędne materiały oraz swoje ulubione prace. Po krótkiej prezentacji przyszła pora na naukę składania papieru.

Niektóre prace były bardzo proste. Przy wykonywaniu trudniejszych każdy mógł liczyć na pomoc kolegów. Dzień orgiami był nie tylko odmianą w życiu codziennym klasy, lecz był również dobrną okazją do wzajemnej integracji.

Urszula Kosińska- Awgul

• Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii.

• W dniu 03.11.2021 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii. .

Nasi odważni uczestnicy to:

Antonia Chojnacka z klasy 7b

Dominik Pawlicki z klasy 7c

Błażej Stawski z klasy 8a

Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem nauczyciela geografii – Ewy Mastalerz.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom !!!!

• EKO WYZWANIE

• W czwartek 28.10.2021 r. klasy 6b oraz 7a wzięły udział w EKO WYZWANIU.

Uczniowie wybrali zaśmiecone miejsce w okolicy szkoły i uporządkowali je. Więcej informacji znajduje się na podanej stronie:

• Głosujemy!!

• Nasza nauczycielka - p. Beata Kuśmierek została nominowana do nagrody "NAUCZYCIEL NA MEDAL". Prosimy o głosowanie wysyłając SMS o treści DLD.578 na numer 72355 :-)

• Prezentacja z wyjazdu do Francji

• Klasa 7A wraz z nauczycielami: p. Małgorzatą Budziejewską, p. Joanną Gołotą, s. Iwoną, p. Rafałem Korczakiem i p. dyrektor Beatą Pietrzak zwiedzili wiele wspaniałych miejsc w Lyonie i Perouge. Dzięki panu Rafałowi Korczakowi możemy obejrzeć zdjęcia z tej wyprawy.

• Oryginalne różańce w naszej szkole!

• Ojciec Św. Jan Paweł II mówił, że „Różaniec jest Jego ulubioną modlitwą”.

Nie mogło więc zabraknąć naszego udziału w tegorocznym świętowaniu miesiąca Maryjnego- października bez przyjrzenia się tej modlitwie. Uczniowie klas I wzięli udział w konkursie na „Oryginalnie wykonany Różaniec”. Pomysłów nie brakowało…. Wszystkie były piękne i wyjątkowe. Zobaczcie sami na zdjęciach. I oczywiście ich Autorów. Dyplomy i słodkie nagrody były pięknym podziękowaniem za pomysł i włożoną w jego realizację pracę.

s. Iwona, sfb

• Maks Matematyczny 2021

• We wrześniu chętni uczniowie klas drugich i trzecich brali udział w internetowym
              i interaktywnym konkursie „Maks Matematyczny”.

Konkurs w znacznej części nie wymagał wiedzy, ale umiejętności. Stanowił przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych.

W zabawie udział brało 27 uczniów z naszej szkoły.
              Najlepsze wyniki uzyskali:

Gibski Aleksander  z klasy 2B -  18 miejsce w kraju
              Leśniak Jan z klasy 2A – 22 miejsce w kraju
              Bartos Adam z klasy 2B – 28 miejsce w kraju

Wyróżnionym chłopcem serdecznie gratulujemy sukcesów,
              a pozostałym uczniom zapału do „walki”.

Gratulujemy!!

Koordynatorem konkursu była p. Dagmara Surdy-Feliniak

• Wirtualny spacer po naszej szkole!

• Zapraszamy do obejrzenia naszej szkoły oczami ucznia! Wystarczy włączyć jeden z poniższych linków i cieszyć się spacerem po naszej szkole! Bardzo dziękujemy Panu Łukaszowi Szablewskiemu za stworzenie tych linków oraz firmie VRWalk - interaktywna reklama obiektów w internecie (www.vrwalk.pl) za umożliwienie stworzenia naszej szkoły w świecie wirtualnym.

• Inauguracja V edycji FAMI.

• 1 października 2021 r. w budynku IFE Politechniki Łódzkie obyła się inauguracja V edycji FAMI.

Naszą szkołę reprezentują uczniowie klasy 8a: Adam Durlik,  Amelia Dziedziczak i Julia Sadowska.

Francuska Akademia Młodego Inżyniera FAMI organizowana jest przez Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej (IFE) przy wsparciu Ambasady Francji w Polsce oraz Międzynarodowej Agencji Uniwersyteckiej ds Frankofonii (AUF).

Francuska Akademia to prestiżowy i nowatorski projekt, którego celem jest wypromowanie języka francuskiego i kultury francuskiej wśród młodzieży z Łodzi i regionu łódzkiego, a także pokazanie jak wielkie szanse i perspektywy daje znajomość języka francuskiego w późniejszym życiu zawodowym i osobistym.

Głównym celem FAMI jest zachęcenie uczniów do poszerzania swych kompetencji językowych i projektowych.

dr Rafał Korczak