• Klasa dwujęzyczna

Przewodnik_Erasmus_Lodz.pdf

Przy współpracy z Instytutem Francuskim w Warszawie
            w kwietniu i maju 2021 r., odbyły się "Lekcje
            z Frankofonem". W cyklu spotkań online klasy 7a i 8abf gościły Judith Lerich, która łączyła się z uczniami prosto
            z Francji z miasta Rennes. Na zajęciach online uczniowie poznawali elementy kultury i zwyczajów francuskich, jak również mieli okazję porównać polski system edukacyjny na poziomie szkoły podstawowej z systemem edukacyjnym we Francji. Uczniowie próbowali swoich sił w mówieniu w języku francuskim, co wychodziło im genialnie:

Lekcje_z_Frankofonem_2021.mp4

Uczniowie z klasy dwujęzycznej 7a wzięli udział
            w międzyszkolnym biblioteczno-radiowym konkursie Przygód CzytoSłuchanie.

Zapraszamy do wysłuchania słuchowiska.

nauczyciel Izabela Woźniak

W ramach obchodów Tygodnia     Frankofonii 23.03.2021 uczniowie z klasy dwujęzycznej uczestniczyli w spektaklu "Contes illustrés”, zorganizowanym przez Instytut Francuski w Warszawie.

Uczniowie wysłuchali pięciu baśni pochodzących z różnych zakątków świata:

• Le tambour de Lisimba (z Senegalu)
            • Le dragon de la pluie (z Wietnamu)
            • La sieste de Moussa (z Gabonu)
            • Baba Jaga (z Europy Wschodniej)
            • L'horrible Bou (z Hiszpanii)

Baśnie były opowiadane przez aktora Richard Petitsigne z Compagnie Troll, natomiast w tym czasie  ilustracje rysował  David Cathelin. Całe wydarzenie odbyło się online.

22.12.2020 Klasa 7a miała okazje uczestniczyć online
            w spotkaniu z rodziną mieszkająca we Francji. Uczniowie poznali zwyczaje i tradycje świąt Bożego Narodzenia francuskiego regionu Akwitania.

Boze_Narodzenie_2020.mp4

Wrzesień 2020 wewnątrzszkolny konkurs z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych.

09.2020_Konkurs_Jezyk_francuski.mp4

9 października  otwarto kolejną, IV edycję flagowego projektu PŁ - Francuskiej Akademii Młodego Inżyniera (FAMI), której obecnością zaszczycił Ambasador Francji w Polsce – Frédéric Billet.

Ambasador spotkał się również z dyrektorami łódzkich szkół związanych z Francją i prowadzących nauczanie języka francuskiego. W rozmowach uczestniczyła także Konsul Honorowa Francji w Łodzi Alicja Bień. Naszą szkołę na spotkaniu w imieniu Pani Dyrektor Beaty Pietrzak reprezentował dr Rafał Korczak, uczący także historii w klasach dwujęzycznych.

W projekcie SP Nr 116 reprezentują nasi wybitni uczniowie z klasy 8a: Iga Durlik, Zuzanna Płuciennik i Stanisław Świderek vel Stanislas.

nauczyciel rafał Korczak

link do inauguracji:  https://www.zycieuczelni.p.lodz.pl/inauguracja-w-ife-z-gosciem-specjalnym

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji pt. :
            "Klasa dwujęzyczna z językiem francuskim w SP 116".

prezentacja_klasa_dwujezyczna.pptx

Informacje dotyczące projektu "Łódź i Lyon w poszukiwaniu dziedzictwa kulturowego" znajdują się w zakładce Erasmus +