• Konkursy językowe

• 2014/15

• W tym roku szkolnym braliśmy udział w następujących konkursach: (Przygotowanie Beata Jodełło)

1.MEMORY MASTER jest ogólnopolskim konkursem leksykalnym przeznaczonym dla klas 4, 5 i 6 szkoły podstawowej. Konkurs jest nowatorskim przedsięwzięciem na rynku edukacyjnym. Został zaprojektowany przez nauczycieli języka angielskiego (i testowany w kilku szkołach podstawowych w Wielkopolsce) jako pomocne narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa i do skutecznego motywowania. Dzięki nowej formie konkursu mogą Państwo nie tylko sprawdzić wiedzę swoich uczniów, ale przede wszystkim w nowoczesny sposób zachęcić ich do zdobycia nowej wiedzy i odświeżenia tej już nabytej.

DLACZEGO NOWOCZESNY?

Sprecyzowany i przejrzysty materiał

Uczniowie z góry wiedzą, jaki materiał leksykalny może pojawić się na konkursie. Z zakładki „Lista słów” mogą Państwo pobrać plik z całym materiałem z którego elementy pojawią się na teście. Wykorzystane będą tylko słowa z listy.

Dużo czasu na przygotowanie

Na przygotowanie uczniowie maja 2 miesiące – od końca września do końca listopada (edycja jesienna) oraz marzec i kwiecień – edycja wiosenna.

Interaktywna i codzienna zabawa na portalu Facebook

Codziennie przez 2 miesiące  na naszym Fanpage’u pojawia się słówko dnia, wymowa, czasem ciekawa historia związana z danym słowem, propozycja zabawy lub technika uczenia się. Ponadto, regularnie pojawiać się będą mini konkursy z nagrodami. Zapraszamy do polubienia strony!

Sukcesywne powtarzanie tego samego materiału

Materiały do nauki oparte są o podstawę programową plus rozszerzenie i NIE zmieniają się z edycji na edycję i z roku na rok wcale lub tylko minimalnie (ewentualne zmiany zaznaczane będą na listach słów).

Nie tylko dla orłów

Konkurs wymaga systematycznej pracy i dobrej pamięci, niekoniecznie zdolności lingwistycznych. W związku z tym, również słabsi uczniowie mają ogromną szansę na rozbudowanie zasobu słownictwa i osiągnięcie sukcesu na teście.

Konkurs świąteczny na najładniejszą kartkę świąteczną w Polanglo

2. Konkurs na pocztówkę z dowolnego miejsca w Wielkiej Brytanii.

3. Konkurs piosenki angielskiej.

4. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych - 3 uczniów z klas 6. Organizator - Kuratorium.

5.  OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W SŁUCHANIU ZE ZROZUMIENIEM