2020/2021
W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas szóstych i ósmych kontynuują udział udział w następujących projektach:
-ogólnopolski projekt „Lepsza szkoła” -przez cały rok szkolny
Raport z udziału w projekcie będzie prezentował wyniki w różnych ujęciach:
-rozkład wyników ogólnopolskich i w poszczególnych województwach,
-wyniki szkoły na tle województwa i Polski,-poziom wykonania zadań dla klasy, szkoły i całej populacji,
-wyniki klasy,
-indywidualne osiągnięcia poszczególnych uczniówJak co roku, uczniowie otrzymają po każdej „Sesji z plusem” wydrukowany indywidualny raport informujący o osiągnięciach z matematyki.
nauczyciel prowadzący Beata Zawlik - Piasny
„Matlandia”-wrzesień, październik 2019 /interaktywny program online do nauki matematyki/-darmowe kody dostępu uczniowie otrzymali na lekcji matematyki.
nauczyciel prowadzący Beata Zawlik - Piasny
W dniu 30.03.2021 klasa 5 b udała się w podróż po Irlandii. Przewodnikiem była Pani Dorota Polatyńska, która przedstawiła nam najważniejsze informacje o tym kraju. Były to kolejne zajęcia w ramach projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”.
Dnia 23.03.2021 roku klasa 5 b oraz 6 a wzięła udział
w kolejnym spotkaniu na temat "Nie daj się zjeść szkole"
w ramach projektu "Zaproś mnie na swoją lekcję".
Zana Iwana – uczennica krakowskiego liceum mówiła
o wyborze szkoły, udziale w konkursach przedmiotowych, metodach uczenia się i notowania, radzenia sobie ze stresem i relacjach z kolegami.
19 lutego w ramach projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję” uczniowie klasy 5b i 6a uczestniczyli w spotkaniu z Panią Małgorzatą Górką, która zdradziła sekrety tworzenia notatek graficznych tzw. Myślografii. Wszyscy dobrze się bawili, co pokazują poniższe zdjęcia. Od tej pory uczniowie wykorzystują zdobytą wiedzę na zajęciach.
W ubiegły piątek w ramach spotkania mikołajkowego uczniowie klas V b i VI a gościli Panią Karolinę Walczak-studentkę Politechniki Wrocławskiej, Mistrzynię Świata Online Mażoretek m.in. w kategorii klasyczny baton oraz klasyczna buława. Była to lekcja o sporcie jakim jest taniec mażoretkowy i o tym jak potrzebny jest sport i pasje w wieku dorastania. W programie lekcji były pokazywane stroje, zdjęcia, filmy. Uczniowie brali czynny udział poprzez taniec mażoretkowy.
Innowacja pedagogiczna „Matematyka w Krainie Szachów”
W bieżącym roku szkolnym 2020/2021 w klasie IIa kontynuowane są zajęcia innowacyjne „Matematyka w Krainie Szachów”. Ich celem jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju ucznia, zwiększenie jego umiejętności matematycznych (szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego i rozwiązywania problemów), kształtowanie ważnych cech osobowości (odpowiedzialność, wytrwałość, koncentracja, intuicja, odwaga) oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości i wiary w swoje możliwości.
Podobnie jak w roku ubiegłym, nauka gry w szachy realizowana jest w ramach zajęć obowiązkowych, w wymiarze jednej godziny tygodniowo. Innowację opracowała i realizuje mgr Katarzyna Folwarniak.
SP116-_Szkolny_Klub_Europa_w_Naszej_Szkole.pdf
SP116-Klub_Europa_w_Naszej_Szkole.pptx
Nasza szkoła bierze udział w projekcie ,,Mała książka -wielki człowiek" pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Realizacja projektu rozpocznie się w październiku i ma na celu zachęcanie do czytania książek przez uczniów ze szczególnym uwzględnieniem pierwszaków .
Kampania społeczna obecna jest w mediach . Koordynatorem projektu jest dyrektor szkoły.
Mam nadzieję, że miłość do książki oraz pasja czytania będzie towarzyszyć uczniom na co dzień.
Kochane Dzieci , zapraszam na stronę: http://wielki-czlowiek.pl/
Pozdrawiam. Beata Pietrzak - dyrektor SP nr 116 w Łodzi
Szkoła promująca zdrowie
Szkoła promująca zdrowie jest inwestycją nie tylko w zdrowie, ale także w edukację młodego pokolenia. Wiadomo wszystkim, iż tylko zdrowy uczeń jest wstanie rozwijać się wszechstronnie i osiągać wysokie wyniki. W naszej szkole panuje dobra, przyjazna atmosfera i obowiązują zasady demokracji.
Celem edukacyjnym wychowania prozdrowotnego w naszej szkole jest ułatwienie uczniom nabywania wiedzy i umiejętności dbania o własne zdrowie. Promocja zdrowia jest ważna na każdym etapie edukacji, dlatego szkoła prowadzi szeroko zakrojone działania mające na celu stwarzanie warunków do kształtowania zachowań sprzyjających zdrowiu i bezpieczeństwu.
Program dla szkół - owoce i warzywa w szkole
Program współfinansowany ze środków Unii Europejskiej oraz z budżetu krajowego.
Nasza szkoła bierze udział w „ Programie dla szkół ” ( wcześniej Owoce
i warzywa), który ma na celu promowanie wśród dzieci zdrowej diety, bogatej w owoce
i warzywa oraz produkty mleczne.Celem „ Programu dla szkół” jest:
• trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci, poprzez zwiększenie udziału owoców
i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe,• upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety,
• wzrost świadomości społecznej w tym zakresie wśród dzieci i rodziców.
Nasi uczniowie prawie każdego dnia otrzymują zdrowe przekąski owocowo – warzywne, soki
lub przetwory mleczne. Ponadto biorą udział w lekcjach propagujących zdrowe żywienie, spotkaniach z dietetykami, warsztatach, wycieczkach edukacyjnych. Uczniowie młodszych i starszych klas podczas lekcji przygotowują kanapki, sałatki owocowo-warzywne.
W ciekawy sposób przekazujemy im informacje o pochodzeniu i powstawaniu produktów, które zjadają.Produkty owocowo-warzywne, które dzieci otrzymywały to:
- owoce: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki;
- warzywa: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, kalarepa, pomidorki;
- soki: owocowe, warzywne, mieszane.
Produkty mleczne, które dzieci otrzymywały to:
- mleko białe;
- jogurt naturalny;
- kefir naturalny;
- serek twarogowy.
Do pobrania:
JAK_POMOC_DZIECKU_BYC_ZDROWYM.pdf
Trzymaj formę
Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj formę" współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Patronami honorowymi programu są: Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia, Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Instytut Żywności i Żywienia, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie oraz Federacja Konsumentów. Celem programu "Trzymaj formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.